Kolejne zatrzymanie poszukiwaczy

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od ponad roku. Został namierzony w Głogowie. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna w lipcu 2013 roku pozbawił wolności innego człowieka, którego następnie wywiózł do lasu, dotkliwie pobił. Następnie zabrał mu 200 złotych, zmusił do podania kodu PIN do karty bankomatowej i wypłacił dodatkowo 300 złotych. Za tego typu przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

Mężczyzna po popełnionym przestępstwie zaczął się ukrywać. Opuścił Wielkopolskę i układał sobie życie w innej części kraju. Policjanci ZPC zajęli się sprawą w lutym br. roku. Ustalili, że poszukiwany listem gończym 26-latek może się ukrywać w woj. dolnośląskim. 1 marca pojechali do Głogowa, gdzie zatrzymali poszukiwanego w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Zdążył już podjąć pracę w jednym z zakładów na terenie miasta. Został przewieziony do Aresztu Śledczego we Wrocławiu. Jego sprawą zajmie się sąd.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KWP Poznań / Maciej Święcichowski