Kolejni naćpani i pijani kierowcy zatrzymani

Policyjne statystyki dotyczące kierowców pod wpływem narkotyków są zatrważające. Niemal każdego dnia nowotomyscy funkcjonariusze zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za nic mają nie tylko przepisy, ale ryzykują zdrowie, a co najgorsze życie swoje i innych kierowców, pasażerów, podróżujących z dziećmi, pieszych, wsiadając za kółko pod wpływem narkotyków.

Tylko w ciągu minionego weekendu na drogach naszego powiatu zatrzymano dwóch kierowców po narkotykach i jednego w stanie nietrzeźwości. Policja apeluje „Brałeś lub piłeś… nie jedź”. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem są narkotyki i alkohol – nawet ich niewielka dawka w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego, przez co staje się niebezpieczny nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pierwszego kierującego, który zdecydował się prowadzić samochód pod wpływem narkotyków mundurowi zatrzymali w piątek 26 lutego 2016 roku o godzinie 21:00 w Zbąszyniu. 18-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla kierował osobowym VW Polo znajdując się pod wpływem marihuany. Młody kierowca natychmiast utracił prawo jazdy.

Następnego dnia o godzinie 16:30 stróże prawa ponownie uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Tym razem w ich ręce wpadł 33-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego w Bukowcu na ul. Kościelnej. Kierowca zwrócił na siebie uwagę mundurowych swoim niecodziennym stylem jazdy. Początkowo policjanci przypuszczali, ze może on być nietrzeźwy. Alkomat jednak tego nie potwierdził. Jego rozbiegany wzrok i nerwowe zachowanie nie dawało policjantom spokoju. Został przebadany na zawartość narkotyków w organizmie – wynik pozytywny. W jego organizmie znajdowała się amfetamina.

Trzeci z kierowców został zatrzyma przez policjantów nowotomyskiej patrolówki 27 lutego 2016 roku w Nowym Tomyślu na ul. Kolejowej o godzinie 23:45. W tym przypadku kierowca osobowego Citroena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem uderzając w ogrodzenie firmy Redos. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz za swój kompletny brak odpowiedzialności odpowiedzą przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl – Przemysław Podleśny