Kolejny sukces Krzysztofa Rutkowskiego! Po odzyskaniu zegarka za 92 tysiące dolarów, obywatelskie ujęcie pasera!

Jak podaje portal patriot24.net: ”

Krzysztof Rutkowski przekazał policji Pawła B., który był w posiadaniu szwajcarskiego zagarka skradzionego obywatelowi Austrii w warszawskiej taksówce. To kończy błyskawiczną akcję, zakończoną podwójnym sukcesem!

 

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło dwa tygodnie temu tj. w niedzielę 21 czerwca 2021. 22-letni Austriak, bez wiedzy swojej mamy, zabrał z jej domu w Szwajcarii drogocenny zegarek i przyleciał do Warszawy by pochwalić się nim znajomym w Polsce. Po wyjściu z dyskoteki SEN na warszawskim Powiślu, ok. godz. 4:30 wsiadł do taksówki i zasnął. Obudził się kiedy kierowca wrzucał go z auta. I to nie w Konstancinie Jeziorna, gdzie chciał dojechać do domu, ale pod Złotymi Tarasami w samym centrum Warszawy.

22-latek upadł na chodnik bez portfela, karty kredytowej dokumentów i telefonu. A z jego ręki zniknął warty 92 tysiące dolarów zegarek.

Matka poszkodowanego zadzwoniła z Genewy do Krzysztofa Rutkowskiego. Bo jej syn nie otrzymał żadnej pomocy od funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście, gdzie zgłosił to przestępstwo kradzieży z rozbojem.

Po nagłośnieniu przez nasz portal tego skandalu, policjanci rozpoczęli intensywne działania. We wtorek 23 czerwca zatrzymany został taksówkarz. Ae nie znaleziono przy nim żadnych skradzionych przedmiotów.

Rozczarowana matka poprosiła Krzysztofa Rutkowskiego o dalszą pomoc. Przede wszystkim w odzyskaniu drogocennego zegarka.

I w wyniku błyskawicznej, nocnej akcji Krzysztof Rutkowski odzyskał ten zegarek już w nocy z 25 na 26 czerwca!

Szczegóły wraz z filmem znajdziesz pod linkiem:

http://www.patriot24.net/video-zlota-passa-rutkowskiego-odzyskane-100-tys-dolarow-dwa-tygodnie-temu-a-dzis-w-nocy-zegarek-za-92-tysiace-dolarow,27650

Pomimo tego niebywałego sukcesu, Biuro Rutkowski nie zakończyło działań w tej sprawie.

Mając informację, że tuż po kradzieży czyli jeszcze w niedzielę 21 czerwca rano skradziony telefon wraz zegarkiem był oferowany na warszawskiej giełdzie elektroniki Wolumen, Krzysztof Rutkowski uzyskał informację dotyczące pasera. Miał on świadomość, że wszedł w posiadanie prestiżowego zegarka o dużej wartości PATEK PHILIPPE Aquanaut 5168G-001 Blue Unworn

– Otrzymaliśmy informację, że chodzi o Pawła B. Miał on świadomość, że ten wyjątkowy egzemplarz pochodzi z kradzieży i jest poszukiwany przez policję – przekazuje Krzysztof Rutkowski

– Mając świadomość jego bardzo wysokiej wartości, próbował znaleźć kupca na terenie Rosji. Jest dyskusyjne, że liczył na wysoki zarobek – dodaje Krzysztof Rutkowski.

Do zatrzymania Pasera doszło 30 czerwca 2021 Warszawie. Ok. godz. 16:30 na stacji BP przy ulicy Modlińskiej pojawiła się ekipa Krzysztofa Rutkowskiego.

W wyniku 100-procentowego potwierdzenia zaistniałych faktów, doszło do obywatelskiego ujęcia Pawła B.

Krzysztof Rutkowski powiadomił funkcjonariuszy policji z Komisariatu Warszawa Białołęka. Na miejsce zjechali oficerowie wydziału kryminalnego.

Ekipa Krzysztofa Rutkowskiego przekazała funkcjonariuszom Pawła  B. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu celem wykonania dalszych czynności.

– Jestem bardzo wdzięczna Krzysztofowi i jego zespołowi. Wykonali prace po mistrzowsku – przekazała właścicielka zegarka ze Szwajcarii.

– Już nie wierzyłam, że zegarek się odnajdzie…. a jednak! Jesteśmy pod dużym wrażeniem pracy Rutkowskiego! Policja powinna brać przykład, jak trzeba działać – dodała.” Artykuł – patriot24.net