Koło – 13-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków, a 17-latek za ich „dilerkę”

Policjanci zatrzymali 13-letniego mieszkańca Koła, który posiadał przy sobie marihuanę. Odpowiedzialności karnej nie uniknie także 17-latek, który dostarczył o 4 lata młodszemu koledze środki odurzające. Usłyszał już zarzut udzielania środków odurzających osobie małoletniej, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast 13-latek za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem rozpatrującym sprawy osób nieletnich.

Wieczorem 17-go listopada na jednej z ulic w Kole patrol Policji zauważył idącego młodego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy nagle zatrzymał się, a następnie zawrócił. Mundurowi zdziwieni zachowaniem chłopca postanowili z nim porozmawiać. Podczas legitymowania okazało się, że 13-letni mieszkaniec Koła w jednej z kieszeni kurtki posiada zwitek papieru, w którym znajdował się zabroniony susz roślinny.

Podjęte czynności przez kolskich kryminalnych pozwoliły na ustalenie tożsamości osoby, od której 13-latek otrzymał środki odurzające. Dostarczycielem marihuany okazał się o 4 lata starszy mieszkaniec Koła, który już usłyszał zarzut udzielania środków odurzających osobie nieletniej, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 13-latek także stanie przed sądem, gdzie odpowie za posiadanie środków odurzających. Źródło: KPP Koło

Zdjęcie archiwalne