Koło – 61-latek usłyszał zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami!

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który znęcał się nad zwierzętami. Dwa głodzone, trzymane na uwięzi i bez dachu nad głową psy trafiły pod opiekę lekarza weterynarii. Właściciel zwierząt usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

317-156422

22-go lutego dąbscy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące niewłaściwe sprawowanej opieki nad zwierzętami. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres i zastali dwa psy rasy mieszanej, których wygląd wskazywał, że są głodzone i cały czas trzymane na łańcuchach. Dodatkowo zwierzęta nie miały żadnego miejsca, gdzie mogłyby się schować przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Policjanci niezwłocznie wszczęli procedurę zabrania głodzonych zwierząt z gospodarstwa. Psy trafiły pod opiekę służb weterynaryjnych. Właściciel gospodarstwa 61-letni mieszkaniec gminy Olszówka usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt, za które grozi dwóch lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Koło