Koło – Kolejna przydomowa plantacja marihuany została zlikwidowana przez policję!

Wspólne działania kolskich i poznańskich policjantów doprowadziły do zlikwidowania domowej plantacji marihuany umiejscowionej w jednym z budynków gospodarczych na terenie powiatu kolskiego. Mundurowi zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do uprawy marihuany, a także kilkanaście krzewów roślin narkotyku. Zatrzymanemu w sprawie 25-letniemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

9 lutego funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z kolskimi policjantami ujawnili w budynku gospodarczym na terenie gminy Grzegorzew profesjonalnie przygotowane pomieszczenia do uprawy marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli m.in. nagrzewnice, zintegrowany system zasilająco – nawadniający, lampy naświetlające oraz 16 sztuk zabronionych krzewów konopi indyjskich, z których przestępcy mogliby wyprodukować ponad 350 gramów narkotyków o czarnorynkowej wartości przekraczającej 10 000 złotych.

Mundurowi zatrzymali także 25-letniego właściciela plantacji, który usłyszał już zarzut uprawy marihuany. Wobec mężczyzny na wniosek Policji, Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego. Zatrzymany 25-latek przyznał się śledczym do uprawy narkotyków. Grozi mu do 8 lat więzienia. Źródło: KPP Koło