Koło – nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z dalszej jazdy

Policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu w miniony weekend, zatrzymali aż pięcioro nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich złamał sądowy zakaz, a niechlubną rekordzistką okazała się kobieta, która prowadziła pojazd mając 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W miniony weekend funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu po raz kolejny ujawnili osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych osób będących na tzw. „podwójnym gazie” było czworo kierujących samochodami osobowymi i jeden rowerzysta.

Do pierwszego zatrzymania doszło 5 lipca br. tuż przed godziną 11:00. Kierujący pojazdem Citroen w trakcie kontroli miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze ustalili, że w marcu 2019 roku Sąd Rejonowy w Kole wydał wobec tego mężczyzny prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał 2022 roku. Mieszkaniec gminy Dąbie został poinformowany, że za popełnione przestępstwa niestosowania się do wyroku sądowego i kierowania w stanie nietrzeźwości, ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Niewiele jednak robił sobie z konsekwencji, jakie mu grożą, ponieważ po kilkudziesięciu godzinach wsiadł znowu za kierownicę samochodu. Ponownie został jednak zauważony przez policjantów i zatrzymany. Mężczyzna był jeszcze bardziej pijany niż poprzednio. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

6 lipca br. ci sami policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Olszówka, który kierując Volkswagenem miał blisko 2,8 promila w organizmie. Niechlubną rekordzistką okazała się 27-letnia mieszkanka gminy Dąbie którą policjanci zatrzymali 7 lipca br. Kobieta w chwili kontroli miała 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Mundurowi kierującej zatrzymali prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast mieszkaniec gminy Dąbie, odpowie również za złamanie sądowego zakazu, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i przedłużenie okresu tego zakazu.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl