Koło – Pijany leżał w rowie! Niosących pomoc Policjantów zaatakował jego pies!

Kłodawscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem mężczyznę, który będąc pod działaniem alkoholu zasnął w przydrożnym rowie. W niesieniu pomocy potrzebującej osobie nie przeszkodził nawet agresywny pies, który uniemożliwiał mundurowym dostęp do leżącego mężczyzny.

Do niecodziennej interwencji doszło 28 listopada br. na terenie gminy Kłodawa. Kilka minut przed godziną 23:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłodawie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w przydrożnym rowie. Po przybyciu na miejsce interwencji mundurowi zobaczyli nietrzeźwego mężczyznę, który z nadmiaru wypitego alkoholu postanowił „odpocząć” na łonie natury. Kiedy funkcjonariusze wyszli z radiowozu i ruszyli z pomocą wówczas pobiegł do nich agresywny pies, nie pozwalając zbliżyć się do leżącej osoby.

Stróże prawa chcąc ratować mężczyznę przed wyziębieniem za pomocą swoich kanapek „zdobyli zaufanie” czworonoga, a następnie przetransportowali osobę do radiowozu. Mundurowi ustalili, że sprawcą interwencji okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Kłodawa, który w asyście policjantów został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodzinie.

Źródło: KPP Koło/Zdjęcie archiwalne