Koło – Policjanci odzyskali audi warte 150 tys. złotych

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kole odzyskali audi A6 o wartości co najmniej 150 000 złotych, które dwa dni wcześniej zostało skradzione na terenie Niemiec. Mundurowi zatrzymali także 59-letniego obywatela Litwy, któremu przedstawiono zarzut paserstwa zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat.

W ostatni weekend lutego br. funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole podczas patrolu, zauważyli na jednym z parkingów sklepowych w Kole zaparkowane osobowe auto m-ki audi A6 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Samochód wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy ponieważ nie posiadał bocznej szyby. Kiedy policjanci podeszli bliżej pojazdu, wówczas na tylnym siedzeniu zauważyli leżącego mężczyznę, którym okazał się 59-letniego obywatela Litwy. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych mundurowi ustalili, że pojazd został skradziony dwa dni wcześniej na terenie Niemiec.

W toku czynności wykonanych przez policjantów 59-letni obywatel Litwy usłyszał zarzut paserstwa, który zagrożony jest karą nawet 5 lat więzienia. Ponadto zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Skradzione auto o wartości co najmniej 150 000 złotych zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu, a następnie zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi.
Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Koło / Krzysztof Jóźwiak