Koło – Policjanci odzyskali skradzione auto warte około 800 000 złotych

Policjanci odzyskali Mercedesa o wartości co najmniej 800 000 złotych, które kilka godzin wcześniej zostało skradzione na terenie Niemiec.Mundurowi zatrzymali także trzech mieszkańców województwa łódzkiego, którym przedstawiono zarzut paserstwa zagrożony karą pozbawienia wolności do 10 lat. Wobec zatrzymanych mężczyzn na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Kole zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

1-go grudnia w Kole policjanci w wyniku podjętych czynności operacyjnych ujawnili auto m-ki Mercedes Daimler-Benz, które zostało skradzione kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. W toku czynności wykonanych przez mundurowych do policyjnej celi trafili trzej mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku od 59 do 30 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzut paserstwa, za który mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

kopia mercedes

Ponadto zatrzymani mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie ponieważ Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Skradzione auto o wartości około 800 000 złotych zabezpieczono na policyjnym parkingu, a następnie zostanie zwrócone prawowitemu właścicielowi.

Źródło: KPP Koło