Koło – Włamał się do auta by ukraść… paczkę papierosów!

Kolscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który włamał się do zaparkowanego auta z zamiarem kradzieży … znajdującej się w pojeździe paczki papierosów. Zatrzymany mieszkaniec Koła trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy także zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, który zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

23-go października policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie usiłuje się włamać do zaparkowanego auta na jednym z parkingów niestrzeżonych w Kole. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia patrol policji zauważył mężczyznę siedzącego w samochodzie osobowym m-ki Fiat Uno. Mężczyzna ten na widok funkcjonariuszy postanowił gwałtownie wysiąść z pojazdu. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Koła.

W rozmowie ze stróżami prawa 32-latek poinformował, że włamał się do pojazdu ponieważ zauważył w aucie paczkę papierosów, a sam miał wielką ochotę zapalić. Zatrzymany mieszkaniec Koła trafił do policyjnego aresztu. Odpowie także za usiłowania kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Koło