Koło – Zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru stacji demontażu pojazdów. Z żywiołem walczyło 34 strażaków

W Zabłociu w dniu  9 lutego 2017r. doszło do pożaru budynku  warsztatowego hali demontażu pojazdów. Pożar został zgłoszony do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole kilkanaście minut po godzinie siódmej.

getimg (2)

Na miejsce pożaru zadysponowane zostały cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz  najbliższe jednostki: OSP Barłogi, OSP Grzegorzew, OSP Wrzącą Wielka i OSP Kiełczew I. Po dojeździe na miejsce  zdarzenia pierwszych zastępów przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku  którego ustalono, że pożarem objęty jest cały budynek, panuje silne zadymienie, palą się elementy wyposażenia wnętrza, sprzęt warsztatowy oraz elementy pochodzące z demontażu pojazdów.

FB_IMG_1486902089762

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu objętego działaniem ratowniczym, podaniu trzech prądów gaśniczych: jednego prądu gaśniczego piany oraz dwóch prądów gaśniczych wody na palące się elementy. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu i zniszczeniu uległ dach budynku, elementy wyposażenia wnętrza oraz sprzęt warsztatowy.

getimg (1)

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji – dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru prowadzi Policja. Pożar przez ponad cztery godziny  gasiło 34 strażaków.

 

Za zdjęcia dziekujemy PSP Koło, OSP Wrząca Wielka. Tekst: PSP Koło