Nowy Tomyśl – Kompletnie pijany spowodował wypadek

Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mimo to wsiadł za kierownicę Fiata Punto ze swoim kolegą pokładzie. Na skutki jego kompletnej bezmyślności długo nie trzeba było czekać. Na prostym odcinku drogi zjechał do rowu a następnie dachował. Mowa o 45-letnim mieszkańcu naszego powiatu, który teraz za swój brak odpowiedzialności odpowie przed sądem. Grozi mu nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj chwilę po godzinie 22:00 na prostym odcinku drogi prowadzącej do Chrośnicy. Kierujący osobowym Fiatem Punto 45-letni mieszkaniec naszego powiatu stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu, a następnie kilkakrotnie dachował. W wyniku tego zdarzenia 45-letni kierowca oraz jego 20-letni pasażer z obrażeniami ciała oraz podejrzeniem wstrząśnienia mózgu zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Tomyślu na dalszą obserwację. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Podczas prowadzonych czynności mundurowi nie mieli wątpliwości, że kierowca jest kompletnie pijany. Alkotest wykazał ponad 1,5 promila.

Już niebawem 45-letni mieszkaniec powiatu usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierowco pamiętaj, wsiadanie za „kółko” po alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność i czysta głupota. Takiego zachowania nie usprawiedliwia nic – ani to, że był to tylko jeden kieliszek czy jedno piwo. Ani to, że do domu było blisko, albo nie wypadało odmówić komuś jednego czy dwóch toastów. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, kiedy wypił.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl – Przemysław Podleśny