Konferencja Krzysztofa Rutkowskiego: Szokujący kontrast w działaniach krakowskiej prokuratury

7 października 2020 r., w Krakowie odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego podczas, której poruszone zostały 2 dość kontrowersyjne sprawy. Pierwszym poruszonym tematem podczas spotkania z dziennikarzami przez Krzysztofa Rutkowskiego była sprawa niesłusznie skazanego według jego matki Jakuba.

Kraków, rok 2004 to tutaj w okolicach stacji paliw doszło do napadu na tle „kibolskim” podczas, którego ugodzony nożem został Rafał P. Trzech sprawców ucieka z miejsca zdarzenia. Po 4 dniach od zdarzenia, Policja zatrzymuje na 48 godzin, 17-letniego wówczas Jakuba. Jakub jako jedyny zostaje skazany, po kilku latach za przestępstwo, którego jak twierdzi jego matka nie popełnił… O swoich wątpliwościach i zebranych materiałach na niewinność syna opowiada podczas konferencji.

Drugim tematem wywołanym przez Krzysztofa Rutkowskiego była sprawa ojca, który nie ma kontaktu ze swoim 6-letnim dzieckiem. Sprawa Pana Bartłomieja Guzowatego opisywana była na łamach naszego portalu niejednokrotnie. Ojciec dziecka i Krzysztof Rutkowski zgodnie przyznali, że dziecko potrzebuje nie tylko opieki matki ale także ojca…