Konin – 18-latek wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. Grozi mu do 12 lat!

Nawet 12 lat więzienia może grozić 18-latkowi z Żychlina, którego zatrzymali konińscy policjanci. Młody mężczyzna 31 maja wyrwał torebkę z rąk 54-letniej kobiety. Straty sięgnęły 7000 zł. Sprawca usłyszał zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

18-latek zaatakował 54-letnią mieszkankę Konina w przejściu pod ulicą Przemysłową we wtorek 31 maja około 18:30. Po krótkiej szamotaninie wyrwał jej z rąk torebkę. Kobieta miała w niej drogi telefon komórkowy, złoty łańcuszek gotówkę i inne rzeczy osobiste. Tuż po zdarzeniu wyceniła straty na 7000 zł.

Mundurowi z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego szybko wytypowali potencjalnego sprawcę i nieco ponad dobę po zdarzeniu trafił on do policyjnego aresztu. Okazało się zresztą, że pomimo młodego wieku jest on już dobrze znany konińskim policjantom. Toczą się przeciwko niemu postępowania za kradzieże dwóch rowerów, a teraz doszło postępowanie dużo większego kalibru – rozbój. Policjanci odzyskali sporo ze skradzionych przedmiotów – za około 4000 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju i przyznał się do jego popełnienia. Ze względu na grożącą mu wysoką karę sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Grozi mu 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Konin