Konin – 20-letni mieszkaniec naszego miasta zatrzymany za posiadanie znacznej narkotyków! Grozi mu do 10 lat za kratkami

Nawet 10 lat w więzieniu będzie mógł spędzić 20-letni mieszkaniec Konina, którego w miniony wtorek zatrzymali policjanci z grupy realizacyjnej. Tuż po 14:00 zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich posiadał przy sobie blisko 20 gramów marihuany. Jest to znaczna ilość tego narkotyku.

Policjanci patrolowali ulice konińskiego Zatorza. Pomiędzy blokami na ul. Szeligowskiego ich uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy nie zachowywali się do końca naturalnie i byli wyraźnie zdenerwowani widokiem policyjnego radiowozu.

Policjanci postanowili przyjrzeć się mężczyznom. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich – 20-letni mieszkaniec Konina posiada przy sobie pokaźny worek z suszem roślinnym o charakterystycznym zapachu marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Tutaj policyjny technik zbadał substancję, a tester jednoznacznie wskazał na obecność w niej THC – składnika marihuany. Po zważeniu okazało się, że narkotyku jest blisko 20 gramów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego przeszukali pokój w domu zatrzymanego mężczyzny i znaleźli kolejne narkotyki – blisko 9 gramów. Niespełna 30 g marihuany jest określana mianem znacznej ilości, w związku z czym mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W środę 4 stycznia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przyznał się do niego. Do tej pory nie był karany za posiadanie narkotyków. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia