Konin – 27-latek ukradł z fabryki mebli, w której pracuje sprzęt za 8 500zł! Grozi mu do 5lat za kratkami!

Nawet pięć lat w więzieniu będzie mógł spędzić 27-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek, którego zatrzymani policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie. Z fabryki mebli, gdzie mężczyzna pracował ukradł terminal mobilny o wartości 8500 zł – i jest to cena sprzętu używanego.

Policja konin

Całkiem niedawno w ręce policjantów wpadł inny mężczyzna, który w tym samym zakładzie okradał szafki współpracowników. Można powiedzieć, że praca operacyjna policjantów ze Sompolna przy współpracy kolegów z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy przyniosła kolejne wyniki.

Mundurowi ustalili, że 6 listopada z zakładu produkującego meble zginął dość specjalistyczny terminal mobilny wraz z czterem bateriami. Wartość tego używanego sprzętu oszacowano na 8500 zł. Wiadomo natomiast, że za nowy taki terminal trzeba zapłacić nawet 4500 euro. Policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę tej kradzieży, którym okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek. Podczas przeszukania u niego w domu policjanci znaleźli skradziony terminal. Zapytany o powód kradzieży powiedział, że miał kłopoty finansowe. Niestety nie bardzo wiedział gdzie i komu sprzedać urządzenie, a już kompletnie nie orientował się w jego wartości.

Usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia. Na proces oczekiwał będzie na wolności, ale raczej bez pracy. Źródło: KMP Konin