Konin – 35 strażaków przez ponad 4 godziny gasiło pożar domu!

35 strażaków przez ponad 4 godziny zmagało się z pożarem budynku mieszkalnego w Wąsoszach, gmina Ślesin. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło około godz. 02.30, w dniu 4 grudnia 2016r.

2016_12_04_01

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pożarem objęty był budynek mieszkalny, a ogień wydobywał się na zewnątrz poprzez dach i otwory okienne. Do pożaru został zadysponowany oficer w dyspozycji Komendanta Miejskiego PSP. Uzyskano również informację od sąsiadów, że w budynku nie ma osób.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na podaniu wody na palący się budynek. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do dogaszania budynku oraz częściowego rozebrania konstrukcji dachu, która zagrażała zawaleniu. W trakcie prowadzonych działań ratownicy znaleźli dwie 11 kg butle z gazem propan – butan. Butle zostały przez strażaków wyniesione z obiektu i schłodzone. Na szczęście obyło się bez ofiar.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin, OSP Licheń Stary, OSP Piotrkowice, OSP Wąsosze i OSP Ostrowąż.

Tekst: mł. kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie