Konin – Kolejne niesprawne autobusy przewożące dzieci ze szkoły podstawowej zatrzymane przez Inspekcje Transportu Drogowego!

W dniu 8 grudnia br. w odpowiedzi na zgłoszenie zaniepokojonych rodziców inspektorzy z oddziału w Koninie przeprowadzili kontrole autobusów, którymi przewożono dzieci do Szkoły Podstawowej w Chełmnie.

Kontrola dwóch pojazdów wykazała usterki techniczne, powodując zatrzymanie dowodów rejestracyjnych, zakazano także dalszej jazdy z pasażerami.

W jednym z pojazdów ujawniono nieszczelny układ pneumatyczny odpowiedzialny za właściwe działanie hamulców autobusu. Wewnątrz pojazdu było czuć zapach spalin, które wydostawały się z komory silnika. Z kolei w drugim pojeździe wykryto wycieki płynów eksploatacyjnych. Inspektorzy zauważyli, iż po kilku minutach postoju pojawiła się plama oleju pod pojazdem.

Podczas kontroli sprawdzono także ilość osób (dzieci wraz z opiekunami) jaka była przewożona pojazdami. Okazało się, iż jeden z kierowców przewoził o trzy osoby więcej niż pozwala mu na to ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

W konsekwencji kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej wysokości 400 zł.

Źródło: ITD Poznań