Konin – Pijany ojciec wiózł córkę do szkoły. Miał blisko 2 promile!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie 5 września br. zatrzymali 36-latka, który wiózł do szkoły swoją córkę mając we krwi blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie miał prawa usiąść za kierownicą nie tylko z uwagi na stan nietrzeźwości. W przeszłości cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” trwa do końca bieżącego tygodnia. Niestety nie o takie efekty chodzi policjantom, którzy w niej bezpośrednio uczestniczą. W poniedziałek, 5 września, kilka minut przed 8:00 w gminie Krzymów przed jedną ze szkół podstawowych funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mężczyznę, który volkswagenem odwoził córkę do szkoły.

Policjantów zaniepokoił już sam wygląd mężczyzny, a pierwsze wypowiedziane przez niego słowa tylko upewniły mundurowych, że kierujący jest kompletnie pijany. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. To nie był koniec kłopotów 36-latka. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym policjanci dowiedzieli się, że kierowca ten jakiś czas temu został pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami i nie przeszedł procedury przywracającej te uprawnienia.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu