Konin – Po opublikowaniu zdjęcia z wizerunkiem w mediach, sprawcy kradzieży sami zgłosili się do komendy!

Do Komendy Miejskiej Policji w Koninie zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lipca ukradli torebkę klientce lokalu gastronomicznego. Dzięki publikacji ich wizerunków w lokalnych mediach, przestali być anonimowi i przyznali się do kradzieży.

Przysłowie „okazja czyni złodzieja” znowu potwierdziło swoje istnienie. 29 lipca dwaj mężczyźni w wieku 31 lat weszli do lokalu gastronomicznego przy ul. Przyjaźni. Szybko zauważyli, że na parapecie leży pozostawiona damska torebka. Zabrali ją ze sobą, a wraz z nią kluczyki do samochodu, dokumenty i telefon komórkowy. Pokrzywdzona obywatelka Niemiec wyceniła straty na 2000 zł.

Młodzi mężczyźni nie byli znani konińskim policjantom, dlatego ich identyfikacja była trudna. Śledczy zdecydowali na publikację ich wizerunków. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, ponieważ sprawcy kiedy tylko zauważyli, że ich wizerunki są opublikowane, natychmiast zgłosili się do śledczych prowadzących sprawę.

W poniedziałek mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i obydwaj się przyznali. Wyrazili też gotowość dobrowolnego poddania się karze i zobowiązali się do pokrycia strat materialnych wyrządzonych pokrzywdzonej kobiecie. Okazało się, że skradzione przedmioty wyrzucili nad Wartą. Grozi im po pięć lat więzienia.

Prowadzący postępowanie bardzo dziękują mediom za pomoc w ustaleniu sprawców tej kradzieży.

Źródło: Policja Konin

Konin – Publikujemy wizerunek poszukiwanych złodziei! Jutro mogą okraść Ciebie! UDOSTĘPNIJ