Kalisz – Po pijaku jechał 109km/h po ulicach miasta! Kierowcy MINI Coopera grozi do 2 lat za kratkami – FILM

Pomimo wielu apeli o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz rozsądek za kierownicą, nadal wielu kierowców ma lekceważący stosunek do obowiązującego prawa. Policjanci kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli Mini Coopera, którego kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że był nietrzeźwy.


17 października br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator. Na jednej z ulic miasta zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki Mini Cooper. Kiedy osobówka minęła policyjny radiowóz, funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu. W obszarze zabudowanym kierowca jechał z prędkością 109 km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 31-letni kaliszanin. Podczas rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. To, że był nietrzeźwy potwierdziło badanie, które wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca natychmiast stracił prawo jazdy. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara dwóch lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.