Konin – Policjanci odzyskali audi za ponad 200 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy zatrzymali 28-letniego obywatela Litwy, który jechał skradzionym w Niemczech, prawie nowym audi A6 o wartości 220 tysięcy złotych. Pojazd trafił na parking strzeżony, a mężczyzna do policyjnego aresztu.
a62W piątek 18 marca przy punkcie poboru opłat w Żdżarach kierowca audi na niemieckich numerach rejestracyjnych miał problemy z pojazdem i zablokował autostradowe bramki. Na miejsce pojechali policjanci z konińskiej „drogówki”, aby wyjaśnić sytuację.

Kierowca, 28-letni obywatel Litwy tłumaczył policjantom, że auto należy do jego kolegi, który ma przy sobie dokumenty i kluczyki. Historia była tak „grubymi nićmi szyta”, że mundurowi postanowili bliżej przyjrzeć się zarówno kierowcy jak i pojazdowi.

28-latek okazał się być dobrze znany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości, a warte 220 tysięcy złotych kilkumiesięczne audi było skradzione dosłownie kilkanaście godzin wcześniej w Niemczech. Taki stan rzeczy uruchomił oczywistą procedurę – auto zostało odholowane na parking strzeżony, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Źródło: KPP Konin – Marcin Jankowski