Konin – Pożar budynku mieszkalnego na ul. Jasnej

6 sierpnia 2016r. około godz. 6.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Jasnej w Koninie.

tmp_27915-2016_08_06_03-2052292441

Do pożaru zadysponowano 4 zastępy ratowniczo – gaśnicze i podnośnik. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte było poddasze budynku mieszkalnego jednorodzinnego, a ogień wydobywał się na zewnątrz przez wypalony dach. Ponadto uzyskano informację od sąsiadów, że na poddaszu budynku mogą się znajdować cztery osoby.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na wejściu ratowników w sprzęcie ochrony układu oddechowego do budynku i próbie dotarcia do mieszkańców znajdujących się na poddaszu. Ze wzglądu na spadające palące się elementy poddasza oraz palącą się klatkę schodową próba dotarcia do mieszkańców nie powiodła się. W tym samym czasie uzyskano informację, że w budynku nikogo nie ma. Dalsze działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się poddasza. Następnie strażacy przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej dokonali przeszukania wszystkich pomiesczeń, co potwierdziło brak osób poszkodowanych.

tmp_27915-2016_08_06_01-1307376954

Praca strażaków była utrudniona, ze względu na silne zadymienie oraz całkowicie objęte pożarem poddasze budynku. Na szczęście obyło się bez ofiar.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Chorzeń.

Źródło: KW PSP w Poznaniu, Tekst: mł. kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie.