Konin – Skradzione auto odnaleziono spalone pod lasem! Zatrzymano sprawcę kradzieży, teraz grozi mu do 10lat za kratkami!

Nawet 10 lat więzienia grozi 26-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego z Konina. Mężczyzna ukradł samochód osobie, z którą wcześniej spożywał alkohol. Usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu 10 lat więzienia.

308-155732

Pokrzywdzony mieszkaniec Konina zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Koninie 4 lutego br. Poinformował oficera dyżurnego, że poprzedniego dnia wieczorem przyjechał samochodem do swojego znajomego i tam wspólnie z innymi osobami spożywał alkohol. Wyszedł z mieszkania pieszo, ale wkrótce zorientował się, że zostawił u kolegi telefon i kluczyki do samochodu. Po jakimś czasie wrócił do znajomego, ale dowiedział się, że pozostawionych rzeczy nie ma w mieszkaniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego szybko wytypowali podejrzewanego o kradzież pojazdu. Przez jakiś czas 26-latek skutecznie unikał śledczych, ale po kilku dniach został zatrzymany na jednej z ulic w Koninie. Był zupełnie zaskoczony działaniem mundurowych. Przyznał się do kradzieży samochodu. Niestety okazało się, że auto nie będzie już mogło wrócić do właściciela. Kilka dni po kradzieży, kompletnie spalonego Fiata znaleziono na skraju lasu w Grąblinie.

W ubiegłą środę 8 lutego 26-latek usłyszał zarzut kradzieży samochodu, do którego się przyznał. Za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu 10 lat więzienia. Źródło: KMP Konin