Konin – Tysiące nielegalnych papierosów

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z funkcjonariuszami z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Kaliszu i pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu, zatrzymali dużą ilość papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzowych.

Wspólne działania policjantów i strażników zorganizowane zostały 13 lutego br. Funkcjonariusze udali się do dwóch miejscowości w gminie Sompolno. Pod pierwszym wytypowanym adresem mundurowi zastali w domu kobietę, a podczas przeszukania jej domu funkcjonariusze znaleźli blisko 7 tys. paczek papierosów. Uszczuplenie podatku akcyzowego funkcjonariusze Straży Granicznej oszacowali na ponad 100 tys. zł. Pod drugim adresem funkcjonariusze zastali mężczyznę. W jego domu znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów oraz 48 kg tytoniu. Tym razem straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 47 tys. zł.

Dla kobiety i mężczyzny był to pierwszy konflikt z prawem. Zatrzymanym osobom grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Konin / Marcin Jankowski