Konin – Wybili okna i podpali przedszkole! Zostali zatrzymani – grozi im do 5lat!

Policjanci z Goliny wraz z kolegami z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wielu 21 lat, którzy w nocy z piątku na sobotę podpalili przedszkole w Golinie. Okazało się, że to jedynie nieodpowiedzialny wygłup, za który będą mogli spędzić 5 lat w więzieniu.

Wydobywający się przez okno przedszkola dym zauważyli w sobotę po północy patrolujący Golinę policjanci. Natychmiast wezwali na miejsce straż pożarną. Był to na szczęście początek pożaru, więc akcja gaśnicza zakończyła się dość szybko. Okazało się też, że pożar to nie jedyne uszkodzenia przedszkola. Sprawcy wybili też kamieniami szyby w dwóch oknach. Po obliczeniu straty oszacowano na 8000 zł.

Dwóch 21-latków policjanci wytypowali jeszcze przed upływem doby od zdarzenia. Okazało się, że są to mieszkańcy Goliny, a wybite szyby i podpalenie, to po prostu chuligańskie wybryki. Po zatrzymaniu w sobotę wieczorem trafili oni do komisariatu w Golinie, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Przyznali się do popełnienia zarzucanych czynów.

Grozi im po pięć lat więzienia.

Źródło: KMP Konin