Konin – Złodziej, który specjalizował się we włamaniach do piwnic został zatrzymany! Grozi mu do 10lat

Nawet 10 lat w więzieniu będzie mógł spędzić 21-letni mieszkaniec Sompolna, którego zatrzymali policjanci z tamtejszego komisariatu przy współpracy z kolegami z wydziału kryminalnego. Młody mężczyzna włamał się do piwnicy, a właściciel oszacował straty na ponad 7000 zł.

Właściciel piwnicy nie wie dokładnie kiedy włamano się do niej. Jednak jak tylko zauważył spustoszenie, natychmiast powiadomił policjantów. Zginął mu rejestrator monitoringu, telewizor, nawigacja samochodowa, alkohol, narzędzia, aparat fotograficzny, nieco gotówki oraz inne drobne przedmioty.

Policjanci z komisariatu w Sompolnie informację o włamaniu otrzymali w piątek 9 września. Wytypowanie potencjalnego sprawcy zajęło im kilkadziesiąt godzin. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Sompolna. Policjanci ze skradzionych przedmiotów odzyskali rejestrator, telewizor, nawigację, narzędzia i część alkoholu. Skradzione 350 zł sprawca przegrał w automatach do gier, a część alkoholu wypił bądź rozdał znajomym.

Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i wyraził gotowość do dobrowolnego poddania się karze. Był to jego pierwszy konflikt z prawem.

Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Konin