Konin – Zuchwały złodziej, który ukradł towar na oczach funkcjonariuszy chciał przekupić policjantów!

W środowe popołudnie funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej konińskiej Policji zatrzymali na gorącym uczynku 34 letniego mężczyznę, sprawcę kradzieży. Mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży na oczach funkcjonariuszy. Wartość strat oszacowano na kwotę około 6000 zł.

Około godziny 13 w  środę 34 letni mężczyzna przy ulicy Chopina zauważył Fiata Ducato jednej z firm dostarczających towary do Pasażu na osiedlu Zatorze, mężczyzna dokładnie obszedł samochód i ciągnął za każdą z klamek próbując dostać się do jego wnętrza. Policjantów zaniepokoił ten widok tym bardziej że mężczyzna otworzył pojazd i zabrał z niego kilka paczek. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na tempo w jakim zaczął się oddalać z towarem. Ich przypuszczenia okazały się strzałem w dziesiątkę.

Policjanci przystąpili do działania i postanowili skontrolować mężczyznę. Szybko okazało się, że towary wcale nie należą do 34 latka. Sprawca kradzieży był na tyle zuchwały, że zaproponował jeszcze policjantom łapówkę w zamian za to, że zostanie przez nich puszczony wolno. Sprawca kradziezy obiecał szybko sprzedać zabrane przed chwilą towary i przynieść policjantom pieniądze. Policjanci jak zawsze w tego typu sytuacjach zatrzymali mężczyznę i doporwadzili do jednostki Policji.

Skradzione przedmioty wróciły do właściciela ich wartość łaczna około 6000 złotych. Dzięki sprawnej i szybkiej interwencji policjantów Grupy Realizacyjnej sprawca nie cieszył się długo swoim łupem.

Za czyny, których się dopuścił usłyszał już zarzuty:

korupcyjny z art. 2 29 § 3 K. k – za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz z art 278 K. k za usiłowanie kradzieży.

W przypadku korupcji mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności natomiast w przypadku kradzieży mowa jest o pozbawieniu wolności do lat 5.

Zatrzymany mężczyzna nie pierwszy raz już złamał prawo. Teraz objęty jest dozorem policyjnym i niebawem stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci ostrzegają! Jakakolwiek próba wręczenia korzyści majątkowej będzie kończyła się TAK SAMO ZDECYDOWANIE – ZATRZYMANIEM I POSTAWIENIEM przed obliczem wymiaru sprawiedliwości.