Konin/Ślesin – Sprawcy pobicia w rękach policjantów

Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 36 lat zatrzymali policjanci z komisariatu w Ślesinie wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy. W poniedziałek 15 sierpnia tuż przed północą pobili oni 19-letniego mieszkańca Ślesina, który trafił do szpitala. Grozi im do trzech lat więzienia.

Przypomnijmy… W poniedziałek o 23:30 19-latek wraz dwoma innymi osobami szedł ulicą Kościelną w Ślesinie i potrącił lusterko zaparkowanego samochodu, które zamknęło się. Z auta natychmiast wyszło dwóch mężczyzn myśląc, że lusterko zostało uszkodzone. Jedna z osób towarzyszących pobitemu mężczyźnie zaproponowała, że jeśli tak jest rzeczywiście, to pokryją straty.

Pomimo, że lusterko okazało się nieuszkodzone, mężczyźni z auta wszczęli awanturę, podczas której dość dotkliwie pobili 19-latka. Został on przewieziony do szpitala w Koninie, skąd na szczęście po kilku godzinach wyszedł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani już po kilku godzinach od zdarzenia. Jak się okazało byli to mieszkańcy Ślesina w wieku 18 i 36 lat. Natychmiast trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj usłyszeli zarzut pobicia i przyznali się do jego popełnienia. Grożą im trzy lata więzienia.

Źródło: KPP Konin