Kościan – 16-latek ukradł sprzęt za 2000zł, a jego rok młodszy kolega schował fanty w krzakach!

Zaledwie jeden dzień od przyjęcia zgłoszenia wystarczył żeby policjanci z naszej jednostki odzyskali skradziony sprzęt fotograficzny o wartości 2000zł.  Aparat wraz z osprzętem już wrócił do prawowitego właściciela. Nieletni sprawca kradzieży z włamaniem oraz jego kolega, który pomógł ukryć łup odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2016r. Jak ustalono, 16-letni mieszkaniec Kościana włamał się do szafki zamykanej na klucz, gdzie przechowywany był aparat Nikon wraz z dodatkowymi osprzętem. Do włamania doszło w mieszkaniu członka rodziny nieletniego.  Ponieważ w miejscu gdzie mieszkał chłopak, nie miał możliwości ukrycia łupu, zaangażował w przestępczy proceder swojego 15-letniego kolegę, który zgodził się przechować skradziony sprzęt. Ukrył powierzone mu rzeczy w krzakach blisko swojego miejsca zamieszkania, żeby nie wzbudzać podejrzeń domowników.

Zgłoszenie dotyczące włamania policjanci otrzymali 2 stycznia 2017r. Już następnego dnia po przyjęciu zawiadomienia odzyskano skradzione przedmioty. Starszy chłopak usłyszał już zarzut kradzieży włamaniem a młodszy paserstwa. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.