Kościan – Areszt za kradzież dla 35-letniego mężczyzny

Kościańscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego, portfela z zawartością dokumentów, karty bankomatowej i kredytowej, przy pomocy których następnie wyłudził pieniądze. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz za przestępstwa te grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W dniu 19 lutego br ok. godz. 20.20 otrzymaliśmy zgłoszenie, że z terenu niezamkniętej szatni hali sportowej jednej z kościańskich szkół nieznany sprawca z kieszeni kurtki skradł telefon komórkowy  m-ki Samsung Galaxy, skórzany portfel z zawartością dokumentów tożsamości, karty bankomatowej i kredytowej, przy pomocy których wypłacił  pieniądze.

W wyniku podjętych czynności śledczych kryminalni ustalili, że sprawca tego przestępstwa będąc w posiadaniu skradzionej karty kredytowej  trzykrotnie wypłacił pieniądze w bankomacie na terenie Kościana w kwocie łącznej 2500 zł, a kartą płatniczą  zapłacił towar zakupiony w sklepie spożywczym.

Dokładnie po dwóch intensywnych miesiącach operacyjnych ustaleń, kościańscy kryminalni  doprowadzili do ustalenia i zatrzymania na terenie Leszna sprawcy tych przestępstw.

Zatrzymanym okazał się 35 letni mieszkaniec pow. gostyńskiego, aktualnie prowadzący wędrowny tryb życia  w przeszłości notowany za przestępstwa podobne.

W toku podjętych czynności śledczych w tej sprawie ustalono również, że 35-latek dopuścił się  innych przestępstw na terenie podległym KMP w Lesznie.

Podejrzanemu postawiono zarzuty kradzieży cudzego mienia, dokumentów  oraz oszustwa do których przyznał się.  W dniu 20 kwietnia br. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie decyzją Sądu Rejonowego w Kościanie wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za tego typu przestępstwa grozi  kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Źródło: KPP Kościan – Artur Ustasiak