Kościan – Handlował podrobionymi perfumami. Grozi mu do 2 lat!

Policjanci Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z KPP w Kościanie zatrzymali podejrzanego mężczyznę o wprowadzenie do obrotu towar opatrzony podrobionym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać. Teraz za przestępstwo to grozi mu kara pozbawienia wolności  do 2 lat.

Operacyjne ustalenia policjantów z Referatu do walki. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z KPP w Kościanie doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania w dniu 18 maja  br. podejrzanego mężczyznę o wprowadzenie do obrotu różnych znanych  światowych marek perfum opatrzonych podrobionym znakiem towarowym.

Jak ustalono sprawca tak oznakowane perfumy sprzedawał na terenie gm. Śmigiel i oferował je w różnych kwotach tj. od 15 do 20 zł za flakon o pojemności ok. 30 ml.

Zatrzymany to 39 letni mieszkaniec pow. górowskiego  w przeszłości notowany przez policję za inne przestępstwa. Podejrzany usłyszał już zarzuty do których przyznał się .

W trakcie czynności śledczych policjanci zatrzymali od podejrzanego  kilkaset  flakonów perfum  przeznaczonych do sprzedaży.

Teraz za przestępstwo to zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KPP Kościan