Kościan – Kradł paliwo na stacjach w całej Wielkopolsce i wpadł

Kościańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wielokrotną kradzież paliwa.  Podejrzany  kradł na terenie różnych miejscowości woj. wielkopolskiego. Kradnąc paliwo tankował je do samochodu, przy którym miał zamocowane skradzione tablice rejestracyjne. Teraz za przestępstwo to grozi  mu kara do 5 lat więzienia.

08 marca br. kościańscy policjanci zatrzymali wielokrotnego złodzieja paliwa na stacjach paliw w Kościanie i innych miejscowości woj. wielkopolskiego. Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna działając w krótkich odstępach czasu w Kościanie  od września 2015 roku do marca br.  na dwóch stacjach  paliw dopuścił się co najmniej 5 kradzieży paliwa o łącznej wartości ok. 825,-zł.  Jak ustalono złodziej podjeżdżał na stacje paliw samochodem,  przy którym miał zamontowane skradzione tablice rejestracyjne. Po zatankowaniu paliwa odjeżdżał bez uregulowania należności, a skradzione tablice rejestracyjne wyrzucał.

Zatrzymanym okazał się 48-letni mieszkaniec Swarzędza w przeszłości notowany przez Policję. Podejrzanemu postawiono już zarzuty kradzieży paliwa na terenie Kościana, do których przyznał się.

Zajmujący się tą sprawa policjanci ustalili,  że 48-latek paliwo  kradł również na stacjach paliw w innych miejscowości woj. wielkopolskiego.  W  dalszym ciągu w sprawie tej trwają czynności  śledcze zmierzające do ustalenia kolejnych pokrzywdzonych.

Teraz podejrzanemu 48-latkowi za przestępstwo to grozi  do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Kościan – Artur Ustasiak