Kościan – Podczas aresztowania sprawców pobicia 20-latka, znaleziono m.in. pistolety oraz narkotyki!

Kościańscy  policjanci zatrzymali trzech sprawców pobicia młodego mężczyzny. Podejrzani decyzją sądu trafili do aresztu. Teraz za przestępstwo to grozi im do 10 lat więzienia.

W dniu 14 września br. ok. godz.  0.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kościanie zgłosił się pobity młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała.

Stróże prawa natychmiast po uzyskanym zgłoszeniu podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Śledczy ustalili, że do pobicia doszło w dniu 13 września br. ok. godz. 23.30 w Kościanie na ul. Dworcowej. Pokrzywdzony 20-letni mężczyzna w wyniku pobicia doznał urazu głowy, twarzy, nosa  i kręgów szyjnych.  Sprawne działania naszych policjantów w ciągu dwóch dni doprowadziły do zatrzymania  trzech podejrzanych mężczyzn.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego ze sprawców znaleziono m.in. paralizatory elektryczne, pałki,  broń gazową oraz ponad 260 gram narkotyków w postaci amfetaminy.

Zatrzymanymi okazali się trzej mieszkańcy pow. kościańskiego w wieku 22 i 33 lat. Dwóch z nich w przeszłości byli już karani za inne przestępstwa. Podejrzanym postawiono zarzuty pobicia. W dniu 16 września br. Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W sprawie w dalszym ciągu ustalamy, czy  podejrzani nie dopuścili się innych przestępstw.

Źródło: KPP Koscian