Kościan – Policjanci na Motopikniku

W niedzielę, 21 sierpnia 2016r., na placu przed kościańskim basenem odbył się VI MOTOPIKNIK. Organizatorem tej imprezy był Urząd Miejski Kościana, MOSiR i Stowarzyszenie „Stop Śmierci”. Czynny udział w tej imprezie wzięli również nasi policjanci.

kośc dscn3469

Tegoroczny MOTOPIKNIK  odbył się na placu przed kościańskim basenem. Mimo deszczowej aury nie zabrakło miłośników motoryzacji, którzy w szóstej edycji tej imprezy mogli podziwiać   pokazy stuntu, trialu, driftu i akrobacje na quadach. Były również inne atrakcje w tym symulator zderzenia samochodu z przeszkodą, symulator dachowania i  plebiscyt na najpiękniejszego „weterana” wśród starych motocykli.

Czynny udział w tej imprezie wzięli również nasi policjanci, którzy wystawili stoisko prewencyjne.  Największą atrakcją dla dzieci zwiedzających  nasze stoisko, była możliwość  poczuć się prawdziwym policjantem zakładając hełm policyjny, elementy ochronne  oraz trzymając w ręku tarczę i pałkę. Dużym powodzeniem cieszyły się alcogoogle.

kośc dscn3484

Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy różnego rodzaju materiały prewencyjne  w tym m.in. elementy odblaskowe,  oraz elementarz „ Z PYRKIEM BEZPIECZNIEJ”, którego publikację sfinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego.