Kościan – Poszukiwani złodzieje łódki! Poznajesz osoby nagrane podczas kradzieży? FILM

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują sprawców kradzieży łodzi – dwuosobowej. Do zdarzenia doszło 22 lipca br. w miejscowości Żelazno gm. Krzywiń. Mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem, zarejestrowała kamera monitoringu. Policjanci proszą o kontakt   wszystkie osoby, które rozpoznają wizerunki tych osób.

22 lipca br. po godzinie 23 na terenie domku letniskowego w Żelaźnie gm. Krzywiń doszło do kradzieży łodzi dwuosobowej m-ki LIZEK kol. białego, a wewnątrz  kol. niebieskiego, której wartość zgłaszający oszacował na kwotę ok. 1500 zł.

W toku podjętych czynności śledczych ustalono, że potencjalnych sprawców tego przestępstwa zarejestrował kamera monitoringu. Pierwszy raz ok. godz. 18.30 w momencie kiedy 2 mężczyzn przechodziło obok łodzi i po godz. 23 w momencie kiedy przecinali łańcuch zabezpieczający łódź . Śledczy ustali również, że podejrzewani mężczyźni w dniach od 15 do 25 lipca br. przebywali na letnisku w rejonie jeziora Żelazno i mogą pochodzić z  pow. gostyńskiego, rawickiego lub krotoszyńskiego.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu szczegółów kradzieży lub rozpoznają wizerunki nagranych osób, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kościanie pod nr tel. (65) 5116-200, (65) 5116-276 lub pod numerem alarmowym 997.

Źródło: KPP Kościan