Kościan – Seryjny podpalacz już za kratkami!

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Kościanie wobec 48 letniego mieszkańca pow. kościańskiego, który dopuścił się serii podpaleń w wyniku czego zniszczył cudze mienie. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

W dniu 09 września br. otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie gm. Kościan doszło do zniszczenia cudzej własności poprzez podpalenie.

Podjęte niezwłocznie w tej sprawie czynności przez kościańskich policjantów wspólnie ze strażakami doprowadziły do zatrzymania w trakcie ucieczki z miejsca podpalenia zboża podejrzanego mężczyznę. Zatrzymanym okazał się 48-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w przeszłości karany.

Śledczy ustalili, że zatrzymany tego dnia będąc pod wpływem alkoholu, czterokrotnie umyślnie dopuścił się zniszczenia mienia na szkodę tego samego pokrzywdzonego podpalając w krótkich odstępach czasu ok. 150m2 zboża-pszenżyta oraz trawę i słomę, których wartość zgłaszający oszacował na kwotę ok. 800 zł.

Podejrzanemu postawiono zarzuty zniszczenia mienia do których przyznał się. Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W dniu 12 września br. Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

Mamy nadzieję, że teraz mieszkańcy będą mogli się czuć bezpiecznie.

Źródło: KPP Kościan