Kościan – Sklepowi włamywacze działający na terenie miasta i powiatu zostali zatrzymani przez policję

Zarzuty kradzieży z włamaniem do sklepów spożywczych usłyszało dwóch mieszkańców powiatu kościańskiego. Do przestępstw doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku, oraz w pierwszych tygodniach stycznia 2017r. Nieznani wówczas sprawcy włamali się łącznie do trzech sklepów spożywczych działających na terenie gm. Śmigiel oraz w Kościanie.

Informację o włamaniu do sklepu spożywczego w Nietążkowie otrzymaliśmy pod koniec grudnia ubiegłego roku. Sprawca z pomieszczeń sklepowych zabrał wyroby tytoniowe oraz pieniądze. Łączna kwota strat wyniosła około 1500zł.

Do dwóch kolejnych włamań doszło w nocy z 12 na 13  w Kościanie. Sprawcy włamali się wtedy do dwóch sklepów spożywczych działających na terenie Kościana.  Również w tych przypadkach przestępcy z pomieszczeń zajmowanych przez sklepy zabrali pieniądze oraz papierosy. Łączna kwota strat w tych przypadkach wyniosła około 1600zł.

Kilka dni po ostatnim włamaniu kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca Kościana w związku z tymi przestępstwami. Mężczyzna przyznał się trzech włamań do sklepów spożywczych na terenie powiatu

Jego kompan wpadł dzień później. Kryminalni zatrzymali wówczas 34-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Jak się okazało mężczyzna wspólnie ze starszym kolegą włamał się do dwóch sklepów w Kościanie. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że włamywacze część swoich łupów sprzedali przygodnie spotkanym osobom po okazyjnych cenach, a pozostałą część wykorzystali do własnych potrzeb.

Mężczyźni byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Źródło: KPP Kościan