Kościan – Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej. Pasażerka BMW zginęła na miejscu!

W czwartek 20.10.2016r., W-432 pomiędzy miejscowościami Krzywiń – Jerka doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 48-letnia pasażerka samochodu m-ki BMW, poniosła śmierć na miejscu. Kościańscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 19.05 na drodze wojewódzkiej nr 432 pomiędzy miejscowościami Krzywiń – Jerka doszło do tragicznego wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki BMW, 47-letni mieszkaniec pow. poznańskiego na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem z licznymi złamaniami został przewieziony do kościańskiego szpitala. Podróżująca z nim 48-letnia kobieta mieszkanka Leszna poniosła śmierć na miejscu. Teraz ustalamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

UWAGA !

Duża ilość tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych na drogach niepokoi. Przyczyn jest wiele:  nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy słabo widoczni po zmroku piesi i rowerzyści.

Pamiętajmy, że okres  jesienno – zimowy przez niskie temperatury, wczesne zapadanie zmroku, mgły, kałuże oraz dużą ilość liści zalegających na jezdniach niesie ze sobą dodatkowe zagrożenia.

Stąd też kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę. Bądźcie zawsze  ostrożni. Kierowcy pamiętajcie nogę zdjąć z gazu, a piesi i rowerzyści poruszając się po drogach, korzystajcie zawsze z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym

Źródło: KPP Kościan

Wielkopolska ITD zatrzymała… Rosyjskiego kierowcę, który nie potrafił zaparkować swojej ciężarówki! Miał prawie 2 promile