Kościan – Sprawcy kradzieży zatrzymani w Śmiglu. Grozi im do 10 lat za kratakmi

Policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu zatrzymali  sprawcę włamania do dwóch sklepów. Ustalenie i zatrzymanie złodzieja zajęło policjantom niespełna  dwie godziny od ujawnienia włamań. Teraz podejrzanemu za przestępstwo to grozi nawet do 10 lat  więzienia.

Niespełna dwie godziny potrzebowali śmigielscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie złodzieja, który w nocy 14 września br. włamał się do dwóch sklepów na terenie miasta Śmigla.

Śledczy ustalili, że podejrzany  mężczyzna chcąc ukraść złotą obrączkę dla swojej dziewczyny w pierwszej kolejności włamał się do sklepu odzieżowego, a kiedy okazało się, że w sklepie tym nie ma biżuterii skradł pieniądze w  kwocie kilkuset złotych. Następnie włamał się do sklepu z wyrobami jubilerskim i upominkami. Tam jednak nie znalazł tego czego szukał. Wówczas jego łupem padła kasa fiskalna o wartości ok. 2000 zł. W drodze do domu postanowił otworzyć kasę, a kiedy  okazało się, że nie ma w niej pieniędzy wyrzucił ją.

Podejrzanym okazał się 43-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w przeszłości karany za inne przestępstwa. Zatrzymany 43-latek przyznał się do postawionych  zarzutów i zobowiązał się do naprawienia szkody.

Teraz za przestępstwo to grozi mu nawet do 10 lat  więzienia.

Źródło: KPP Kościan