Kościan – „Strażacka Paczka” dla Stasia!

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy pierwszą edycję Turnieju Mikołajkowego w buble football. Sportowa rywalizacja była pretekstem do spotkania przedstawicieli różnych środowisk. W zamyśle organizatorów impreza miała też swój głębszy sens. Pieniądze zbierane podczas turnieju pomogły potrzebującym Dzieciom. Drugą naszą akcją organizowaną od kilku lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia była „Strażacka paczka”. Wraz z innymi Osobami i Instytucjami fundowaliśmy prezenty, które w porozumieniu z pracownikami socjalnymi w poszczególnych samorządach, przekazywaliśmy do jednej z potrzebujących Rodzin. Dbaliśmy aby i dla Nich ten szczególny czas był radosny i wolny od codziennych trosk. W „Strażackiej paczce” Rodziny znajdowały najpotrzebniejsze rzeczy, sprzęt gospodarstwa domowego, komputery, zabawki słodycze…

20161123

W tym roku postanowiliśmy połączyć obie inicjatywy aby pomóc trzyletniemu Stasiowi z Gryżyny, który zmaga się z białaczką limfoblastyczną.

W niedzielę 11 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie organizujemy kolejną edycję Turnieju Mikołajkowego. Imprezie towarzyszyć będzie festyn ratowniczy. Od godz. 10.00 na placu obok hali stanie strażackie miasteczko. Nie zabraknie w nim atrakcji dla dorosłych i dzieci. Niedzielne spotkanie będzie także okazją, by porozmawiać z fachowcami o zagrożeniach a także o tym jak się przed nimi ustrzec. Tym, którym poszczęści się w losowaniu będą mogli wygrać czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe, które jest współorganizatorem całego przedsięwzięcia. Wierzymy, że ta forma spędzenia niedzielnego czasu przypadnie wszystkim do gustu i w prosty sposób przełoży się na zebraną kwotę pieniędzy.

Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do akcji. Wspólnie możemy zrobić coś takiego, by w tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia Staś i jego Rodzice zapomnieli o troskach codzienności, aby wypowiadane tak często życzenia ZDROWIA nie były tylko pustymi słowami. Wierzymy, że dzięki wielu ludziom dobrej woli „Strażacka paczka” będzie wyjątkowo okazała. Nawet jeśli w ten dzień zapanuje typowa, grudniowa aura niech nasze serca będą gorące dla Stasia!!!

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler – KP PSP w Kościanie