Kościan – Tym razem mandaty wystawiali na jeziorze w Nowym Dębcu!

Dwóch ukaranych mandatem motosterników, to efekt naszych niedzielnych działań na jeziorze Wonieść. Wsparci sprzętowo przez  wodniaków z kościańskiej straży, przeprowadziliśmy kontrole  przestrzegania przepisów prawa miejscowego w zakresie korzystania ze sprzętu motorowodnego.

Kontroli poddano kilkunastu motorowodniaków korzystających tego dnia z akwenu w Nowym Dębcu. Jak się okazało nie wszyscy stosowali się do przepisów porządkowych wynikających z Ustawy o żegludze śródlądowej oraz Uchwały Rady Powiatu Kościańskiego, regulujących warunki bezpieczeństwa przy korzystaniu ze sprzętu motorowodnego. Jeden z ukaranych sterników przewoził „nadkomplet” pasażerów, kolejny zlekceważył zakaz pływania w pobliżu kąpieliska.

Wzmożone kontrole dotyczące bezpieczeństwa osób przebywających na terenach wodnych, to realizacja zadań, które zaplanowaliśmy w ramach zabezpieczenia „sezonu letniego 2016”. Podobne działania będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach wakacji.

Przypomnijmy, iż prócz regulacji powszechnie obowiązujących, zgodnie z zapisami prawa miejscowego, na jeziorze Wonieść, można korzystać ze sprzętu motorowodnego przy spełnieniu łącznie m.in. następujących warunków: pływania w godz. od 16:00 do 20:00, w odległości 100m od brzegu oraz kąpieliska, 20m od innych obiektów pływających, wodowania sprzętu w wyznaczonym miejscu.

Źródło: KPP Kościan