Kościan – UTRUDNIENIA W RUCHU… Czyli weekend w mieście pod znakiem biegania

W najbliższy weekend w Kościanie odbędą się kolejno dwie imprezy sportowo – rekreacyjne: Święto Biegania z Coccodrillo oraz XII Międzynarodowy Półmaraton im. dr. Henryka Florkowskiego. Publikujemy  mapkę z trasami biegów.  Apelujemy o stosowanie się do tymczasowych oznaczeń i sygnałów służb zabezpieczających zawody.

mapka

Półmaraton odbędzie się w niedzielę – 6 listopada (start o godz. 12.00 – utrudnienia w ruchu od 10.00 do 16.00). Dzień wcześniej młodzież z powiatu kościańskiego weźmie udział w Święcie Biegania z Coccodrillo (biegi na kilku dystansach, start o 14.00- utrudnienia w ruchu od 13.00 do 16.00).

Zmotoryzowanym, którzy zamierzają, przemieszczać w powyższych terminach  przez centrum miasta radzimy  zastanowić się nad alternatywnymi szlakami komunikacyjnymi ( obrzeża miasta ). W tym czasie, warto  zastanowić się nad koniecznością używania pojazdów „na przejażdżki” do centrum. Nad bezpieczeństwem  imprezy czuwać będzie ponad 100 przedstawicieli służb porządkowych, w tym 40 policjantów.  Poniżej prezentujemy mapy z trasami biegów.

Źródło: KPP Kościan