Kościan – W złości i po pijaku władował swoją złość na Mercedesie bejsbolem!

Kościańscy śledczy postawili zarzutu uszkodzenia mienia 24-latkowi.  Podejrzany uszkodził samochód osobowy m-ki Mercedes używając do tego pałki bejsbolowej i noża. Teraz za przestępstwo to grozi  mu do 5 lat więzienia.

W niedzielę ( 25.09.br)  ok. godz. 0.50  dyżurny oficer  KPP w Kościanie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie gm. Kościan doszło do uszkodzeniu samochodu osobowego m-ki Mercedes. Po otrzymanym zgłoszeniu mundurowi udali się pod wskazany adres, gdzie na miejscu zastali dwóch mężczyzn wraz z ujętym  przez nich sprawcą tego przestępstwa.

Zatrzymanym okazał się 24-letni mieszkaniec pow. kościańskiego w przeszłości karany za inne przestępstwa. Podejrzanego przewieziono do KPP w Kościanie, gdzie po sprawdzeniu stanu trzeźwości stwierdzono u niego ponad 1,80 promila alkoholu w jego organizmie. 24 latek noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym  pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia  postawiono mu zarzuty uszkodzenia mienienia. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu.

Śledczy ustalili, że podejrzany celowo uszkodził samochód osobowy m-ki Mercedes,  używając do tego noża i kija bejsbolowego. Przy pomocy tych narzędzi uszkodził pokrywę silnika, zarysował powierzchnie lakierniczą – karoserii, zbił przednią szybę, uszkodził klosze lamp. Wartość uszkodzeń pokrzywdzony oszacowała na kwotę ok. 3500 zł. Powodem tego zachowania była sprzeczka słowna, która wywiązała się  pomiędzy podejrzanym, a znajomymi jego sąsiadki  w momencie kiedy on wracał do domu.  Podejrzany stwierdził, że źle został potraktowany i dlatego  chcąc się odegrać udał się do swojego miejsca zamieszkania skąd zabrał pałkę i nóż, a następnie uszkodził samochód, którym przyjechał chłopak jego sąsiadki.

Teraz podejrzanemu za przestępstwo to grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Kościan