Kościan – Wpadli dwaj bracia w wieku 19 i 24 lat – dilerzy narkotyków! Grozi im do 10 lat

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kościańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch braci w wieku 19 i 24 lat, którzy posiadali znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ok. 120 gramów  tego narkotyku. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

Kościańscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się przestępczością narkotykową prowadzą rozpoznanie środowiska w zakresie obrotu i handlem narkotykami. Dzięki tym działaniom w niedzielę 16 października br. zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, u których w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania ujawniono znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany.  Łącznie kryminalni zabezpieczyli ok. 120 gramów amfetaminy oraz ok. 1 grama marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zatrzymani mężczyźni to dwaj bracia w wieku 19 i 24 lat mieszkańcy pow. kościańskiego, którzy wcześniej byli już notowani w policyjnych kartotekach. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zarówno posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im przestępstwa .

Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo to grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Kościan