Kościan – Zatrzymani podczas podziału łupów z okradzionego chwilkę wcześniej obiektu!

Patrol prewencji zatrzymał dwóch mężczyzn, w momencie, gdy dzielili się łupami chwilę po włamaniu do kiosku. Do przestępstwa doszło 21 marca około godz. 19:15 przy jednej z głównych ulic Kościana. Sprawcy przestępstwa już usłyszeli zarzuty.

Policjanci patrolujący jedną z głównych Kościana zauważyli dwóch mężczyzn, którzy dzielili między sobą złodziejski łup. Na widok patrolu sprawcy włamania rzucili się do ucieczki, ale bezskutecznie. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn: 36-latka i 28-latka., ostatnio przebywających na terenie Leszna.

Jak się okazało chwilę wcześniej włamali się do kiosku, skąd zabrali kilkadziesiąt paczek papierosów różnych marek oraz niewielką kwotę pieniędzy. Włamywacze bardzo szybko chcieli podzielić rzeczami zdobytymi w wyniku przestępstwa i robili to w pobliżu okradzionego kiosku. Łączna kwota strat wyniosła 2200zł.

Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Mężczyźni byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Źródło: KPP Kościan