Kościan – Złodzieje okradający stacje benzynowe zostali zatrzymani! Grozi im do 5 lat!

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościanie mimo, iż od zgłoszenia minęło ponad półtorej roku zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież paliwa na stacji paliw w Kawczynie. Było to możliwe dzięki  pomocy mieszkańców, którzy po obejrzeniu nagrań z monitoringu przekazali cenne informacje, które pomogły śledczym zidentyfikować podejrzanych. Teraz grozi im do 5 lat więzieni

Przypominamy, że w dniu 21 listopada 2014 roku otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży paliwa na stacji paliw w Kawczynie. Sprawcy zatankowali do pojazdu i baniaków 412 litrów benzyny PB-98 oraz 33 litry oleju napędowego. Dwóch mężczyzn ze skradzionym paliwem odjechali samochodem m-ki Opel Combo kol. białego. Zgłaszający wartość skradzionego paliwa wyceniał na kwotę ponad 2.200,-zł. Całość zdarzenia została zarejestrowana na kamery monitoringu. Prowadzący sprawę kryminalni w grudniu 2014r. zdecydowali się na publikację nagrań. Efektem tego, były informacje od mieszkańców, które ostatecznie pozwoliły na identyfikację i zatrzymanie podejrzanych w dniu 13 i 14 września br.

Zatrzymanymi  okazali się dwaj 22-letni mieszkańcy pow. poznańskiego. Jeden z nich w przeszłości był karany. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży do których przyznali się i zobowiązali się naprawić szkodę pokrzywdzonemu.

Teraz za przestępstwo to grozi im do 5 lat więzienia.

Policja dziękuje za pomoc.

Źródło: KPP Kościan