Kościan/Śmigiel – Groźny wypadek na drodze K-5

Wczoraj na drodze K-5 pomiędzy Wydorowem a obwodnicą Śmigla doszło do groźnego wypadku drogowego. Ciągnik siodłowy  m-ki Scania zderzył się z samochodem osobowym m-ki Peugeot 206. Kierowcę peugeota w ciężkim stanie zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Policjanci z Kościana badają okoliczności tego zdarzenia.

koś wypadek

Wczoraj ok. godz. 7.30 na drodze K-5 pomiędzy Wydorowem a obwodnicą Śmigla doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Peugeot 206, 22-letni mieszkaniec pow. słupskiego jadąc z kierunku Kościana w kierunku Leszna na 247 km drogi K-5 pomiędzy obwodnicą Śmigla a Wydorowem z nieustalonych przyczyn zjechał na  przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym od strony Leszna ciągnikiem siodłowym m-ki Scania wraz z naczepą kierowanym przez 34-letniego mieszkańca pow. lublińskiego. W wyniku tego zdarzenia drogowego najbardziej ucierpiał kierowca peugeota, którego wyciągnięto z pojazdu  przy pomocy hydraulicznego sprzętu strażaków.

????????????????????????????????????

W stanie ciężkim został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do jednego z poznańskich szpitali. Obrażeń ciała w postaci urazu klatki piersiowej doznała również pasażerka tego pojazdu 48 letnia mieszkanka pow.  słupskiego, która po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej została zwolniona do domu. Kierujący scanią był trzeźwy. Na miejscu wypadku przez ok. 4 godziny trwały utrudnienia w ruchu drogowym. Teraz ustalamy przyczyny zaistniałego wypadku drogowego.

Źródło: KPP Kościan