Kradł rynny z Opactwa Benedyktynów w Lubiniu

Policjanci z Kościana zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież ok. 50 m miedzianych rynien z  murów dwóch  kościołów w Lubiniu na szkodę Opactwa Benedyktynów w Lubiniu. Złodziej skradziony łup wywoził skuterkiem. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia.

Wspólne działania policjantów z Posterunku Policji w  Krzywiniu i Wydziału Kryminalnego KPP  w Kościanie, doprowadziły do zatrzymania złodzieja, który jak ustalono od listopada 2015 roku do 23 lutego br. w krótkich odstępach czasu-pięciokrotnie z murów dwóch kościołów w Lubiniu na szkodę Opactwa Benedyktynów w Lubiniu skradł ok. 50 metrów miedzianej rynny spustowej. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ok. 2150,-zł .

Śledczy ustalili, że złodziej działał  po zmroku. Korzystając ze znalezionej na pobliskim terenie drabiny, zrywał miedziane rynny spustowe. Następnie rozkładał je na krótkie elementy, po czym pakując w worek jutowy wywoził skuterem. Skradziony łup sprzedawał w punkcie skupu złomu na terenie miasta Leszna, a uzyskane pieniądze spożytkował na własne cele. W dalszym ciągu trwają czynności  śledcze zmierzające do ustalenia, czy zatrzymany nie dopuścili się innych przestępstw.

Podejrzany mężczyzna to 35-letni mieszkaniec Leszna w przeszłości notowany za przestępstwa podobne. Złodziej przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i zobowiązał się do naprawienia szkody.  Teraz za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Kościan – Artur Ustasiak